Яка довжина хвилі електрона 10 EV?
Навпаки, для малих об’єктів, які ми зазвичай вважаємо частинками, наприклад електронів і протонів, їх невелика маса створює набагато більшу довжину хвилі. Наприклад, електрон з кінетичною енергією 10 еВ має довжину хвилі де Бройля 3,9 х 10-10 м .
Електрони зі швидкістю 2,0*10^6 м/с мають довжину хвилі 0,36 нм.
Довжина хвилі де Бройля електронів дорівнює λ = h/p, E = p 2 /(2m), p = √(2mE), λ = h/√(2mE). Деталі розрахунку: Енергія електрона 50000 еВ * 1,6*10 – 19 Дж/еВ = 8*10 – 15 Дж. λ = (6,626*10 – 34 Дж)/√(2*9,1 *10 – 31 кг*8*10 – 15 Дж) = 5,5*10 – 12 м .
=1,22×10−10 м= 1,22 ∘A .
λ = 12,3 v Å = 12,3 10 × 10 3 = 0,12 Å